China Aluminium Gietstukken Fabrikanten - Gids (2026)
Gepubliceerd op:2026-03-19 Categorie:nieuws Weergaven:2506
Catalogus van artikelen
- Overzicht van aluminium gietproducenten in China: 2026 Industrieel Panorama
- Vergelijking van de belangrijkste productieprocessen en technologieën voor aluminium gietstukken in China
- Integratie van spuitgiettechnologie (Mega Casting) in de ontwikkelingsstatus van China
- Kernindustrieclusters en regionale verdeling van aluminiumgietstukken in China
- Diepgaande inventaris van Chinese fabrikanten van aluminium gietstukken
- Belangrijkste toepassingsgebieden en downstream-marktanalyse van aluminiumgietwerk
- Hoe te evalueren en selecteren China Aluminium Casting fabrikanten
- Praktijkgids voor fabrieksinspecties: 12 belangrijke controlepunten voor bezoeken ter plaatse
- Analyse van de Chinese exporthandel en het internationale concurrentievermogen van aluminium gietstukken
- Uitdagingen en ontwikkelingstrends van de aluminiumgietindustrie in China
- Intelligent produceren en digitale transformatie: een opwaarderingstraject voor aluminiumgieterijen
- Vaak gestelde vragen (FAQ) voor fabrikanten van aluminium gietstukken in China
- Samenvatting: Kernaanbevelingen voor het kiezen van een Chinese fabrikant van aluminium gietstukken in 2026
De Chinese aluminiumgietindustrie droeg ongeveer 65% bij aan de wereldwijde productie van aluminiumgietwerk in 2026, met een jaarlijkse productiewaarde van meer dan 580 miljard RMB.Of je nu een sourcing engineer bent voor een multinationaal automobielbedrijf of een supply chain leider voor een consumentenelektronicamerk, inzicht in de technologische gelaagdheid, regionale kenmerken en fabrieksselectielogica van China's fabrikanten van aluminium gietstukken bepaalt direct de kosten en kwaliteit van je onderdelen. Deze gids ontmantelt systematisch het hele plaatje van de Chinese aluminiumgietwerkindustrie in 2026, van procestechnologie, industriële clusters, leveranciersbeoordeling tot exporthandel.map (op de harde schijf van de computer)
- Overzicht van aluminium gietproducenten in China: 2026 Industrieel Panorama
- Vergelijking van de belangrijkste productieprocessen en technologieën voor aluminium gietstukken in China
- Integratie van spuitgiettechnologie (Mega Casting) in de ontwikkelingsstatus van China
- Kernindustrieclusters en regionale verdeling van aluminiumgietstukken in China
- Diepgaande inventaris van Chinese fabrikanten van aluminium gietstukken
- Belangrijkste toepassingsgebieden en downstream-marktanalyse van aluminiumgietwerk
- Hoe te evalueren en selecteren China Aluminium Casting fabrikanten
- Praktijkgids voor fabrieksinspecties: 12 belangrijke controlepunten voor bezoeken ter plaatse
- Analyse van de Chinese exporthandel en het internationale concurrentievermogen van aluminium gietstukken
- Uitdagingen en ontwikkelingstrends van de aluminiumgietindustrie in China
- Intelligent produceren en digitale transformatie: een opwaarderingstraject voor aluminiumgieterijen
- Vaak gestelde vragen (FAQ) voor fabrikanten van aluminium gietstukken in China
- Samenvatting: Kernaanbevelingen voor het kiezen van een Chinese fabrikant van aluminium gietstukken in 2026
Overzicht van aluminium gietproducenten in China: 2026 Industrieel Panorama
Eerst een getal: China's totale productie van aluminium gietstukken in 2025 is ongeveer 9,8 miljoen ton, terwijl de voorspelling voor de industrie voor 2026 al in de buurt komt van 10,5 miljoen ton. De belangrijkste aanjager van deze stijging zijn niet de traditionele brandstofvoertuigen - integendeel, het aluminiumverbruik van de nieuwe energievoertuigen per voertuig is gestegen van 120 kg brandstofvoertuigen naar gemiddeld 250 kg of meer, wat de vraag naar aluminium gietstukken rechtstreeks naar een nieuwe orde van grootte trekt.
Het wereldwijde aandeel van de Chinese aluminiumgieterij heeft zich gestabiliseerd tussen 60%-65%. Volgens Gieterij Planeet Volgens het Global Foundry Industry Report is China al 18 jaar op rij 's werelds grootste producent van gietstukken, waarbij de groei van aluminium gietstukken die van gietijzer en gietstaal ver overtreft.
Maar "groot" staat niet gelijk aan "sterk". De Chinese aluminium gietstukkenindustrie heeft een duidelijke piramidestructuur:
- Torenpunt (ongeveer 5% ondernemingen)--Met geïntegreerde spuitgietcapaciteit, rechtstreeks geleverd aan Tesla, Azera, BYD en andere OEM's, met een jaarlijkse omzet van meer dan 1 miljard RMB.
- Taille (ca. 15% onderneming)--IATF 16949 gecertificeerd, in staat om orders te plaatsen voor structurele en functionele onderdelen voor de auto-industrie, met een jaarlijkse omzet van 1-1 miljard RMB.
- Basis (ongeveer 80% ondernemingen)-Gebaseerd op algemene industriële onderdelen en hardwarebeslag, met felle prijsconcurrentie en lage technologische drempels
Een opmerkelijke verandering in 2026: de voortdurende aanscherping van het milieubeleid versnelt de herschikking in de industrie. De nieuwe normen voor vervuilende emissies in de gieterij-industrie, die eind 2025 door het ministerie van Ecologie en Milieu werden vrijgegeven, hebben ertoe geleid dat een aantal kleine gieterijen zonder uitlaatgasbehandelingsfaciliteiten met sluiting of consolidatie worden geconfronteerd. Dit is tamelijk goed nieuws voor kopers - de overgebleven leveranciers hebben meer solide fundamenten.
In termen van industriële lay-out zijn China's aluminium gietproducenten geconcentreerd in vijf grote regio's: de Foshan-Dongguan corridor in Guangdong, de Ningbo-Taizhou gordel in Zhejiang, de Suzhou-Nantong regio in Jiangsu, de Binzhou-Yantai cluster in Shandong, en de Liangjiang New Area in Chongqing. Elk van deze clusters heeft zijn eigen "karakter" - meer hierover in een later hoofdstuk.

Vergelijking van de belangrijkste productieprocessen en technologieën voor aluminium gietstukken in China
Voordat je een aluminium gietproducent kiest, moet je eerst een basisvraag beantwoorden: welk gietproces is geschikt voor jouw onderdelen? Veel kopers nemen "aluminium gieten" als een algemeen concept, en als gevolg daarvan zoeken ze een hogedruk spuitgieterij om te solliciteren voor lagedruk gietopdrachten, waardoor ze twee weken tijd verspillen.
Spuitgieten onder hoge druk (HPDC)
Spuitgieten onder hoge druk is het grootste proces voor aluminium gietstukken in China, goed voor een totale productie van ongeveer 551TP3 T. Het principe is eenvoudig: gesmolten aluminium wordt onder hoge druk van 70-100MPa en met zeer hoge snelheden (30-100 m/s poort snelheid) in stalen matrijsholten gespoten. Het hele vulproces is meestal in 0,01-0,2 seconden voltooid.
Sterke punten:De productie-efficiëntie is extreem hoog, een spuitgietmachine van 800 ton kan 800-1200 keer per dag matrijzen produceren; de wanddikte kan 1,5 mm of zelfs dunner zijn; goede oppervlakteafwerking, weinig nabewerking.
Beperkingen:Vullen met hoge snelheid gaat onvermijdelijk gepaard met gas- en porositeitsdefecten binnen het gietstuk, dus hogedrukgietstukken zijn meestal niet geschikt voor scenario's die een T6 warmtebehandeling vereisen. De populariteit van vacuüm spuitgieten en lokale extrusietechnologie in 2026 heeft de porositeit echter teruggebracht van de traditionele 3%-5% tot minder dan 0,5%.
Typische toepassingen: behuizingen voor versnellingsbakken, motorhuizen, motorblokken, koellichaambehuizingen voor 5G-basisstations, middenframes voor laptops.
Lagedrukgieten (LPDC)
Lagedrukgieten is een van de kernprocessen van Ningbo Hexin, dat zich richt op auto-onderdelen. Met hogedrukgieten "gewelddadige infusie" is anders, lagedrukgieten door de 0,02-0,06MPa lage gasdruk zal worden geduwd in de mal van onder langzaam aluminium vloeistof - vulling snelheid is slechts een procent van hogedrukgieten.
Langzaam heeft het voordeel van langzaam. De aluminiumvloeistof in de lage snelheids laminaire stroomtoestand het vullen, bijna geen broodjeslucht, het gieten dichtheid kan 97% hierboven bereiken. Dit betekent dat lagedrukgietstukken T6-warmtebehandeling kunnen zijn, de mechanische eigenschappen zijn veel beter dan gewone hogedrukgietstukken.
Lage druk gieten is bijzonder geschikt voor wanddikte uniformiteit, structurele symmetrie van de roterende lichaamsdelen. 2026 nieuwe energie automotive gebied van de vraag naar lage druk gieten schommeling - elektrische aandrijfsysteem shell, battery pack eindplaat, oplaadpaal warmteafvoer module, deze onderdelen van de luchtdichtheid en mechanische eigenschappen van de eisen van de zeer hoge, lage druk gieten is bijna de optimale oplossing.
Een detail dat vaak over het hoofd wordt gezien:De levensduur van lagedrukgietmatrijzen is gewoonlijk 3-5 keer langer dan die van hogedrukgietmatrijzen omdat de matrijzen aan veel lagere botskrachten worden blootgesteld. Voor het jaarlijkse gebruik van 5000-50000 stuks middelgrote volumedelen zijn de uitgebreide kosten van lagedrukgieten lager dan die van hogedrukgietmatrijzen.
Zwaartekracht Gieten
Zwaartekrachtgieten vertrouwt op de zwaartekracht van de aluminiumvloeistof zelf om de mal te vullen, wat de laagste technische drempel lijkt te zijn, maar het is niet eenvoudig om het goed te doen. De vulsnelheid wordt volledig bepaald door het ontwerp van het gietsysteem en de uniformiteit van het temperatuurveld van de gietvorm bepaalt direct de gietkwaliteit.
Het grootste voordeel van zwaartekrachtgieten zijn de lage kosten van matrijzen (meestal slechts 30%-50% van hogedrukgietmatrijzen), geschikt voor kleine en middelgrote partijen, complexe structuurafgietsels. Het nadeel is dat de productie langzaam verloopt, de kosten van een enkel stuk met de batchverhoging zijn niet zo concurrerend als hogedrukgieten.
Zandgieten en verloren-was-gieten
Zandgieten is geschikt voor grote gietstukken (meer dan 50 kg) en kleine proefcharges, met de laagste matrijskosten maar de slechtste oppervlakteruwheid en maatnauwkeurigheid. Precisiegieten (verlorenwasgieten) gaat naar het andere uiterste - het kan CT4 tolerantie bereiken, oppervlakteruwheid Ra 3,2 of minder, maar de kosten per stuk zijn hoog, geschikt voor ruimtevaart en medische apparatuur.
Snelle referentie voor procesvergelijking
| Procestype | Wanddiktebereik | Nauwkeurigheid van afmetingen | Matrijskosten | economische partij | homogeniteit | typische toepassing |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Spuitgieten onder hoge druk | 1,0-6 mm | CT5-CT7 | $150,000-$800,000 | >10.000 stuks | 92%-96% | Automotive shell onderdelen, 3C structurele onderdelen |
| gieten onder lage druk | 4-25 mm | CT6-CT8 | $80,000-$300,000 | 3.000-50.000 items | 97%+ | Naaf, elektrische aandrijvingsbehuizing, klephuis |
| gravitatiegieten | 5-30 mm | CT7-CT9 | $50,000 - $200,000 | 500-20.000 stuks | 95%-97% | Pijpfittingen, pomphuis, beugels |
| zandgieten | 8-100mm+ | CT9-CT12 | 0.5-$50,000 | 1-5.000 stuks | 90%-94% | Grote frames, prototype-onderdelen |
| precisiegietwerk | 1,0-10 mm | CT4-CT6 | $30,000-$150,000 | 500-10.000 stuks | 96%+ | Luchtvaartbladen, medische apparatuur |
Een praktische suggestie: als je een jaarlijkse vraag hebt naar onderdelen van ongeveer 5.000 stuks, een wanddikte van meer dan 5 mm en een vereiste voor mechanische eigenschappen, haast je dan nog niet naar een hogedrukgieterij - lagedrukgieten of zwaartekrachtgieten kan een voordeligere optie zijn.

Integratie van spuitgiettechnologie (Mega Casting) in de ontwikkelingsstatus van China
Als het geïntegreerde spuitgieten in 2024 nog steeds "hot concept, landing less" is, dan is de situatie in 2026 compleet anders.
Begin 2026 zijn in China meer dan 120 ultragrote spuitgietmachines van meer dan 9.000 ton in gebruik genomen, waaronder meer dan 15 modellen van meer dan 16.000 ton. Lijin Technology, Haïtiaans metaal, IZP drie leveranciers van apparatuur bezetten de wereldwijde ultra-grote spuitgietmachine marktaandeel van meer dan 80%. Dit is niet toevallig - China's nieuwe energie auto-industrie keten op de vraag naar geïntegreerde spuitgieten, direct pawned de apparatuur einde van de technologie-explosie.
Waarom geïntegreerd spuitgieten een "game changer" is"
Conventionele vloermontages voor auto's bestaan uit 70-80 aan elkaar gelaste gestanste onderdelen; geïntegreerd spuitgieten brengt dit terug tot één gietstuk. De geïntegreerde gegoten achtervloer van de Tesla Model Y weegt ongeveer 55 kg en vervangt de oorspronkelijke 79 onderdelen en honderden lasverbindingen.
Dit zorgt niet alleen voor lagere productiekosten (ongeveer 40% minder productiekosten), maar ook - en dat is nog belangrijker - voor een verkorting van de productietijd op de werkvloer van 2 uur naar minder dan 2 minuten. Voor de OEM betekent dit minder lasrobots, een kleinere werkvloer en kortere productielijnen.
Laatste vooruitgang van geïntegreerd spuitgieten in China in 2026
Xiaopeng Auto produceerde eind 2025 's werelds eerste geïntegreerde gegoten motorgondel met behulp van een 12.000 ton zware spuitgietmachine. De voorste gondel is veel moeilijker dan de achterste vloer - omdat deze bestand moet zijn tegen crashbelastingen, is de eis voor materiaalrek verhoogd van 8% voor de achterste vloer naar meer dan 12%.
Warmtebehandeling-vrije aluminiumlegering is het "choke point" materiaal voor geïntegreerd spuitgieten. Tesla maakt gebruik van zelf ontwikkelde legering, en Chinese leveranciers, Lizhong groep en knappe vleugel Chi's warmtebehandeling-vrije legering is geslaagd voor de verificatie van een aantal OEM's. 2026 een belangrijke doorbraak is: de kosten van de binnenlandse warmtebehandeling-vrije legering is teruggebracht tot de geïmporteerde legering van 60%-70%, die aanzienlijk vermindert de materiële drempel van de geïntegreerde spuitgieten.
Maar geïntegreerd spuitgieten is niet alles. Spankracht van 9000 ton boven de spuitgietmachine enkele investering in 30-50 miljoen yuan, plus ondersteunende vacuüm systeem, spuiten systeem, pick-up stukken robot, een productielijn van de totale investering gemakkelijk meer dan 100 miljoen. Dit betekent dat alleen de jaarlijkse productie van meer dan 100.000 stuks van het project, de economie van geïntegreerde spuitgieten kan worden weerspiegeld.
Voor kleine tot middelgrote projecten met een jaarlijkse vraag van duizenden tot tienduizenden stuks zijn lagedrukgietwerk en traditioneel hogedrukgietwerk nog steeds meer pragmatische keuzes. Het dividend van geïntegreerd spuitgieten behoort momenteel voornamelijk tot de jaarlijkse productiecapaciteit van meer dan 100.000 OEM's van voertuigen en hun Tier 1-leveranciers.

Kernindustrieclusters en regionale verdeling van aluminiumgietstukken in China
De geografische verdeling van China's aluminium gietindustrie is niet willekeurig. De vorming van elk cluster heeft zijn eigen historische logica en industriële keten basis, om erachter te komen deze, zal je niet "blinde selectie" in de selectie van leveranciers.
Ningbo-Taizhou, Zhejiang: gieten gen in de geboortestad van mallen
Ningbo Beilun staat bekend als de "geboortestad van China Mould", en deze titel is niet onterecht. Ningbo en de omliggende gebieden hebben meer dan 3.000 matrijzen- en gietbedrijven, die een volledige gesloten lus vormen van matrijsontwerp, productie tot gietproductie.
De belangrijkste voordelen van Ningbo gieterijbedrijven zijnZelfontwikkelingsvermogen vormen. Net als Ningbo He Xin dergelijke ondernemingen, van lage druk gieten mal ontwerp tot product vormen analyse, en vervolgens naar massaproductie, de hele keten onafhankelijk voltooid. Deze "mal + casting" geïntegreerd model, in de ontwikkeling van efficiëntie en kostenbeheersing heeft een natuurlijk voordeel - schimmel wijziging vereist geen cross-company communicatie, zal een team van ingenieurs in staat zijn om te gaan met het hele proces van de analyse van de mal stroom naar de proefafdruk verificatie.
Een ander kenmerk van Ningbo cluster is het hoge aandeel van auto-onderdelen. Profiterend van het stralingseffect van Geely, SAIC en andere OEM's, hebben Ningbo gietende ondernemingen op het gebied van onderdelen en componenten van aluminiumlegering voor auto's veel ervaring opgedaan in de werking van het IATF 16949-systeem. 2026, met het uitbreken van nieuwe energievoertuigen op de vraag naar lagedrukgietdelen, breidt de productiecapaciteit van lagedrukgietwerk in Ningbo zich snel uit.
Foshan, Guangdong - Dongguan: spuitgietindustrie, "wereldfabriek"."
Guangdong is de absolute stad van het hogedrukgieten in China en het aantal spuitgietbedrijven in één district, het Nanhai district van Foshan, is meer dan 800. Het voordeel hier is het schaaleffect en de dichtheid van de toeleveringsketen. Het voordeel hier is het schaaleffect en de dichtheid van de toeleveringsketen - je vindt fabrikanten van spuitgietmachines, matrijzenfabrieken, leveranciers van aluminium ingots, oppervlaktebehandelingsfabrieken en CNC-bewerkingscentra binnen een straal van 20 km, en alle ondersteunende faciliteiten zijn beschikbaar.
De productstructuur van de Guangdong spuitgietbedrijven is gericht op consumentenelektronica en communicatieapparatuur: middenframe voor mobiele telefoons, notebookschaal, radiator voor 5G-basisstations, LED-lampschaal. Het aandeel van auto-onderdelen stijgt in de afgelopen twee jaar, maar de traditionele 3C en huishoudelijke apparaten onderdelen zijn nog steeds de basisplaat.
Jiangsu Suzhou-Nantong: het hoogland van precisiegietwerk
Suzhou en de omliggende gebieden van de gieterij ondernemingen, nemen de "precisie, hoge toegevoegde waarde" route. Hier verzamelde een aantal diensten Bosch, Continental, ZF en andere internationale Tier 1 aluminium gieten leveranciers, product precisie en kwaliteitscontrole niveau is over het algemeen hoger dan het nationale gemiddelde.
De prijs is ook hoog. Gieterijen in Suzhou bieden meestal 15%-25% hogere prijzen dan Ningbo en Foshan, maar als de toleranties van je onderdelen binnen ±0,1 mm moeten liggen of als je moet slagen voor de VDA 6.3 procesaudits van de Duitse OEM, dan zijn leveranciers in Suzhou de moeite waard om prioriteit aan te geven.
Shandong Binzhou-Yantai: Upstream-voordelen van de aluminiumindustrieketen
Shandong is China's grootste provincie voor de productie van elektrolytisch aluminium, Weiqiao Chuangye Group, een elektrolytische aluminium productiecapaciteit goed voor 15% van het land hierboven. Vertrouwend op de voordelen van grondstoffen, vormden Binzhou en Yantai een "elektrolytisch aluminium - aluminiumlegering - aluminium gietstukken" verticale industrieketen.
Shandong gieten ondernemingen van de kosten van grondstoffen lager dan hun zuidelijke tegenhangers 5%-8%, dat is zeer reëel concurrentievermogen in de aluminium gietstukken, zoals grondstoffen goed voor meer dan 60% van de kosten van de industrie. Echter, Shandong cluster in precisiebewerking en schimmel technologie, en Ningbo, Suzhou, is er nog een kloof.
Chongqing Liangjiang New Area: de opkomst van autogietwerk in het westen
Chongqing heeft zijn aluminium gietcapaciteit de afgelopen vijf jaar bijna verdubbeld en vertrouwt op de lokale vraag van OEM's zoals Changan Automobile en Sailis. Het voordeel van Chongqing zijn de lage loonkosten (lager dan in de kustgebieden 20%-30%) en de logistieke stralingscapaciteit in het binnenland - waardoor de zuidwestelijke en noordwestelijke markten beter worden bediend dan de kustbedrijven een geografisch voordeel hebben.

Diepgaande inventaris van Chinese fabrikanten van aluminium gietstukken
China's aluminium gieten fabrikanten tienduizenden, maar echt de moeite waard aandacht te besteden aan de onderneming kan worden "beursgenoteerde toonaangevende" en "specialiteit speciale nieuwe particuliere ondernemingen" twee lijnen uit te sorteren.
Echelon van beursgenoteerde bedrijven
Wencan (603348)-Een van de toonaangevende spuitgietbedrijven voor aluminiumlegeringen in China, is de kernleverancier van de geïntegreerde spuitgietvloer van Tesla. De omzet van 2025 bedraagt meer dan 8 miljard yuan, heeft veel supergrote spuitgietmachines en heeft productiebases in Mexico en Europa. Als er bij uw project sprake is van geïntegreerd spuitgieten, dan is Wenchan de naam waar u niet omheen kunt.
TOP Groep (601689)--Van de chassisonderdelen in het geïntegreerde spuitgietgebied, heeft 2026 een voorste motorgondel, achterste vloer, accubak geïntegreerde spuitgiet massaproductiecapaciteit. Toppan wordt gekenmerkt door "gieten + bewerken + assemblage" one-stop levering.
Acordi (600933)--Gericht op kleine en middelgrote precisiegietstukken, kernklanten zijn onder andere Bosch, Valeo en Continental. De automatiseringsgraad van Acuity Brands is toonaangevend in de branche, met een productie-efficiëntie voor één persoon die meer dan twee keer zo hoog is als het gemiddelde in de branche.
Sunrise Groep (603305)-Vroege leverancier van Tesla, met een grote expertise op het gebied van precisieonderdelen van aluminiumlegeringen voor nieuwe energievoertuigen. De producten omvatten het elektrische aandrijfsysteem, het batterijsysteem en het chassissysteem.
Gespecialiseerde, gespecialiseerde en nieuwe particuliere ondernemingen
Hoofd van de beursgenoteerde ondernemingen hebben een hoge drempel, grote bestelhoeveelheid, die niet geschikt is voor alle kopers. China's aluminium gieten industrie, de echte "taille kracht" is een groep van particuliere ondernemingen die zich richten op niche gebieden.
Ningbo Hexin Moulding Co.--Hersin, opgericht in 2010 en gevestigd in Beilun, Ningbo, richt zich op onderzoek en ontwikkeling van gietvormen voor aluminiumlegeringen en gietproductie. Hersin onderscheidt zich door de gelijktijdige dekking van lagedrukgieten, zwaartekrachtgieten en hogedrukgieten, waarbij de hele keten van matrijsontwerp tot levering van eindproducten onafhankelijk wordt voltooid. 2026 richt Hersin zich op uitbreiding van de toepassing van lagedrukgieten op het gebied van nieuwe energie-autotoepassingen, waaronder elektrische aandrijfschalen en structurele onderdelen van laadpalen. Voor de jaarlijkse vraag van enkele duizenden tot tienduizenden stuks, de noodzaak voor schimmel zelf-ontwikkeling mogelijkheden van de auto-onderdelen project, dit soort "mal + casting" integratie van middelgrote ondernemingen hebben de neiging om een meer flexibele responstijd en meer redelijke kosten.
Soortgelijke gespecialiseerde bedrijven zijn verspreid over Ningbo, Foshan en Suzhou. Hun gemeenschappelijke kenmerken zijn: kleinschalig maar technologiegericht, de eigenaar zelf heeft vaak een technische achtergrond en een diepgaande kennis van specifieke processen.
Kies het hoofd of de taille?
Dat hangt af van de kenmerken van uw project. Voor grote volumes (meer dan 100.000 stuks per jaar) en sterk gestandaardiseerde onderdelen is het beter om te zoeken naar beursgenoteerde leiders met meer betrouwbare capaciteit en systeemzekerheid. Voor kleine tot middelgrote volumes, sterk aangepaste projecten met frequente tooling iteraties, hebben taillebedrijven meestal betere prijs/prestatieverhoudingen en flexibiliteit.
Een veel voorkomende misvatting is dat beursgenoteerde bedrijven "per definitie beter" zijn dan kleine fabrieken. Dit is niet het geval. Beursgenoteerde bedrijven hebben veel managementniveaus en lange interne processen, en hun reactietijd op kleine orders is vaak niet zo snel als die van middelgrote particuliere bedrijven. Ik heb veel gevallen gezien waarbij de koper drie maanden wachtte op beursgenoteerde bedrijven om de productie te plannen en uiteindelijk een middelgrote fabriek in Ningbo vond die het hele proces van het openen van de mal tot het eerste stuk in twee maanden afrondde.
Belangrijkste toepassingsgebieden en downstream-marktanalyse van aluminiumgietwerk
De downstream toepassingen van aluminium gietstukken ondergaan een structurele verandering in 2026. De automobielsector is nog steeds de belangrijkste markt, maar de structuur van de vraag naar aluminium gietstukken voor nieuwe energievoertuigen verschilt sterk van die voor traditionele brandstofvoertuigen.
Nieuwe energievoertuigen: de grootste groeimarkt
De penetratiegraad van nieuwe energievoertuigen in China zal naar verwachting meer dan 55% bedragen in 2026, met een jaarlijkse productie van meer dan 15 miljoen voertuigen. Elk nieuw energievoertuig gebruikt 80-130 kg meer aluminium gietstukken dan brandstofvoertuigen, waarbij de grootste toename afkomstig is van:
- Elektrische aandrijfsystemen--motorshell, reductorshell, elektronische control shell, deze drie samen "drie-in-een elektrische aandrijfshell" genoemd, een enkele auto met ongeveer 25-35 kg aluminium.
- Batterijsysteem--Batterijdeksel, onderkast, eindplaten, vloeistofkoelplaat, 40-60kg aluminium voor een enkel voertuig.
- Chassis- en carrosserieonderdelen--Subframe, fusee, bedieningsarm, geïntegreerde gegoten carrosseriedelen, 50-80 kg aluminium per voertuig
Er is een belangrijke procesdifferentiatie: het omhulsel van de elektrische aandrijving vanwege de extreem hoge eisen voor luchtdichtheid (de eisen voor lekkagesnelheid zijn meestal lager dan 1 × 10-⁷ Pa-m³/s), is lagedrukgieten het belangrijkste proces; de behuizing van het batterijpakket vanwege de grote afmetingen en dunne wanddikte, is meer hogedrukgietwerk of extrusie + lassen; structurele chassisonderdelen zijn geïntegreerd in het omhulsel van de elektrische aandrijving. Spuitgieten is het belangrijkste slagveld.
Traditionele brandstofvoertuigen: voorraadmarkt blijft veerkrachtig
Hoewel nieuwe energievoertuigen het aandeel van brandstofvoertuigen opeisen, zal de Chinese productie van brandstofvoertuigen in 2026 nog steeds ongeveer 12 miljoen eenheden bedragen. De vraag naar motorblok, cilinderkop, versnellingsbakbehuizing en deze traditionele aluminium gietstukken is nog steeds aanzienlijk. En met de toenemende druk van lichtgewicht brandstofvoertuigen (de emissieregelgeving wordt strenger), versnelt de trend om gietijzer te vervangen door aluminiumlegeringen.
5G-communicatie en consumentenelektronica: de thuisbasis van stansgieten met hoge precisie
De grootschalige uitrol van 5G-basisstations gaat in 2026 de "blinde" fase in - van de stedelijke kern tot buitenwijken, industrieterreinen en verkeersaders. Elk 5G macro basisstation vereist 3-5 aluminium legering koellichaam behuizingen, die elk tussen de 8-15kg wegen, met extreem hoge eisen voor precisie en oppervlaktekwaliteit van de koellichamen. Deze markt wordt stevig beheerst door de spuitgietbedrijven in Foshan en Dongguan in de provincie Guangdong.
In de consumentenelektronica zijn de structurele scharnieronderdelen van mobiele telefoons met vouwbaar scherm, het magnesium-aluminiumlegering omhulsel van VR-headsets en het rompframe van drones allemaal typische toepassingen van precisiegietwerk van aluminiumlegeringen. Deze onderdelen worden gekenmerkt door een dunne wanddikte (0,6-1,5 mm), hoge uiterlijke eisen (waarvoor anodische oxidatie of een PVD-behandeling nodig is), nauwe toleranties (± 0,05 mm) en winstmarges die veel hoger zijn dan die van auto-onderdelen.
Industriële apparatuur en LED-verlichting
De vraag naar aluminium gietstukken in de industriële sector is relatief stabiel: hydraulische klephuizen, behuizingen voor pneumatische onderdelen, behuizingen voor industriële robotverbindingen, behuizingen voor compressoren, enz. Deze onderdelen worden niet in grote series gemaakt, maar hebben veel variëteiten en zwaartekrachtgieten en lagedrukgieten zijn de belangrijkste processen.
Na jaren van herschikking in de LED-verlichtingsindustrie is de vraag naar aluminium gietstukken geconcentreerd in industriële en mijnbouwlampen met een hoog vermogen, straatlampen en commerciële verlichtingsstralers. De concurrentie in dit marktsegment is witheet, de winstmarges zijn tot het uiterste samengedrukt en het wordt niet aanbevolen als belangrijkste focus voor nieuwe leveranciers.
Ruimtevaart: een blauwe oceaan met een hoge drempel
De levering van partijen COMAC C919 en de O&O vooruitgang van CR929 openen de ruimte voor binnenlandse vervanging van aluminium gietstukken voor de luchtvaart. Luchtvaart aluminium gietstukken op het materiaal (A356-T6, A357-T6), gietproces (vacuüm lagedruk gieten, differentiële druk gieten) en het testen van normen (100%X-ray opsporing van gebreken) eisen zijn uiterst streng, en kan dit spoor gietbedrijven zijn weinigen. Echter, eenmaal gecertificeerd, de stabiliteit van orders en winstgevendheid zijn veel meer dan auto-onderdelen.
Hoe te evalueren en selecteren China Aluminium Casting fabrikanten
Het is niet moeilijk om een heleboel kandidaat-leveranciers te vinden, maar het is wel moeilijk om de echt betrouwbare eruit te pikken. De grootste fout die veel inkopers in deze stap maken, is dat ze te veel vertrouwen op online informatie en verificatie ter plaatse negeren.
Naar een beoordelingskader: zes kerndimensies
Dimensie 1: Procesmatching
Dit is het meest basale en wordt het meest over het hoofd gezien. Je onderdelen moeten onder lage druk gegoten worden, ga niet naar een fabriek die alleen hogedruk spuitgietapparatuur heeft. Klinkt dat als onzin? Maar in de praktijk zullen sommige fabrieken om orders te krijgen zeggen "dat kunnen we ook", en vervolgens het ongeschikte proces hard gebruiken, en uiteindelijk is de kwaliteit een puinhoop.
De bevestigingsmethode is eenvoudig: vraag de leverancier om productiegevallen van soortgelijke onderdelen, inclusief gegevens over procesparameters en testrapporten. Als ze die niet kunnen produceren, betekent dit dat het niet hun sterkste punt is.
Dimensie II: Kwaliteitsmanagementsysteem
IATF 16949-certificering is de basisdrempel voor leveranciers van auto-onderdelen en ISO 9001 is de minimumvereiste voor algemene industriële onderdelen. Maar het certificaat zelf zegt niet veel - het belangrijkste is om te zien of het systeem echt werkt.
Er is een snelle manier om dit vast te stellen: stel de werkplaatsmedewerkers willekeurig een SPC-gerelateerde vraag, zoals "Wat is de Cpk-doelwaarde voor dit station?". Als de arbeider kan antwoorden, betekent dit dat het systeem leeft; als hij of zij verbaasd kijkt, is de kans groot dat het certificaat aan de muur wordt gehangen om er goed uit te zien.
Dimensie 3: Vaardigheid in matrijsontwikkeling
De kwaliteit van aluminium gietstukken, 70% hangt af van de mal. Een uitstekend gietbedrijf moet beschikken over:
- Mogelijkheid tot modestroomanalyse (met simulatiesoftware zoals MAGMAsoft, ProCAST of AnyCasting)
- Eigen ontwerp en productie van matrijzen (niet geassembleerd na passieve verwerking)
- Ervaring met het debuggen en optimaliseren van matrijzen (met een slagingspercentage van 85% of meer)
Ningbo Hexin zoals schimmel R & D aan de onderneming te starten, in deze dimensie heeft een natuurlijk voordeel - schimmel structuur analyse en product vormende analyse is hun kerncompetentie, schimmel problemen kunnen interne snelle iteratie, hoeft niet te wachten op externe schimmel fabriek plannen.
Dimensie 4: Capaciteit en leveringsbetrouwbaarheid
Kijk niet alleen naar de "maximale capaciteit" die de leverancier opgeeft.Werkelijk beschikbare capaciteit. Een fabriek heeft 10 spuitgietmachines, maar omdat er 3 worden gerepareerd en 2 voor langere tijd bezet zijn door grote klanten, zijn er misschien maar 5 die je echt kunt gebruiken.
Leveranciers wordt gevraagd gegevens te verstrekken over de bezettingsgraad en het aantal tijdige leveringen voor de afgelopen 6 maanden. Levertijden onder 90% moeten met voorzichtigheid worden bekeken.
Dimensie V: Materiaalbeheersingsvermogen
Het verschil in mechanische eigenschappen tussen A356.2 en ADC12 is enorm en de gevolgen van het gebruik van het verkeerde materiaal zijn ernstig. Gekwalificeerde leveranciers moeten beschikken over:
- Testen van spectrale analyse van binnenkomend materiaal (verplicht voor elke oven)
- Detectie van het gasgehalte in vloeibaar aluminium (decompressiestollingsmethode of kwantitatieve dichtheidsmethode)
- SPC-controlegrafiek voor legeringssamenstelling
- Traceerbaarheidsbestanden van materiaalleveranciers
Dimensie 6: ESG- en nalevingscapaciteiten
Het gewicht van deze post in 2026 neemt snel toe. Het Carbon Border Adjustment Mechanism (CBAM) van de EU heeft al koolstofheffingen op aluminiumproducten ingevoerd en aluminium gietstukken die naar Europa worden geëxporteerd, moeten een koolstofvoetafdrukrapport indienen. Als je eindklanten zich in Europa bevinden, zijn koolstofgegevens en het percentage gerecycled aluminium dat je leveranciers gebruiken een verplichte vereiste, geen "plus".
Praktijkgids voor fabrieksinspecties: 12 belangrijke controlepunten voor bezoeken ter plaatse
Geen enkele hoeveelheid online informatie is beter dan een wandeling door de fabriek. Maar een fabrieksinspectie is geen "rondleiding" - je moet gaan met een checklist en terugkomen met een score. De volgende 12 controlepunten zijn gerangschikt in volgorde van belangrijkheid, waarbij elk punt wordt aanbevolen om te worden beoordeeld op een schaal van 1-5.
Apparatuur en hardware (gewicht 30%)
Checkpoint 1: Merk, tonnage en leeftijd van kerngietapparatuur
De spuitgietmachine hangt af van het merk (Lijin, Bühler, Toyo, Ube) en de leeftijd van gebruik. Meer dan 15 jaar oude apparatuur, klemkracht verval en controle nauwkeurigheid is onvermijdelijk. Lagedrukgietmachines richten zich op het materiaal van de liftvloeistofpijp en afdichtingsprestaties, zwaartekrachtgietmachines kijken naar de soepelheid van het kantelmechanisme.
Checkpoint 2: Volledigheid van het pakket aanvullende apparatuur
De nauwkeurigheid van de temperatuurregeling van de smeltoven (binnen ±5℃), de temperatuurregeling van de temperatuurregelaar van de matrijs, de vacuümgraad van het vacuümsysteem (hogedrukgieten moet minder dan 50mbar zijn), de uniformiteit van de dekking van de spuitrobot. Het niveau van de hulpapparatuur weerspiegelt vaak de bereidheid van de fabriek om meer te investeren dan de hoofdmachine.
Checkpoint 3: Aantal en nauwkeurigheid van CNC-bewerkingscentra
Aluminium gietstukken vereisen vaak een tweede bewerking. CNC-bewerkingscapaciteit in de fabriek betekent kortere doorlooptijden en een betere kwaliteitssluiting. Focus op machinemerken (Fanuc, Mazak, Haitian Precision, enz.) en regelmatige nauwkeurigheidskalibraties.
Procesregeling (gewicht 30%)
Checkpoint 4: Werkelijke operationele status van SPC-procesbesturing
Kijk niet alleen naar de controlediagrammen aan de muur, maar kijk of de gegevens in realtime worden bijgewerkt en of er registraties zijn van corrigerende maatregelen die zijn genomen wanneer de controlelimieten worden overschreden. Selecteer willekeurig een controlediagram van een werkstation en vraag de operator "wanneer was de laatste keer dat de limiet werd overschreden en hoe werd dit afgehandeld?
Checkpoint 5: registraties van eerste artikelinspecties en procesinspecties
Is de registratie van de eerste artikelinspectie compleet voor elke opstartdienst? Wat is de frequentie van procesinspecties? Hoe wordt omgegaan met problemen die tijdens de inspectie zijn gevonden? Deze details kunnen duidelijk maken of het kwaliteitssysteem "echt draait" of "voor de show".
Checkpoint 6: Onderhoudsgegevens van matrijzen
Matrijzen zijn de duurste activa in een gieterij. Controleer het matrijzenregister - het aantal geproduceerde matrijzen, de onderhoudsgegevens en de vervangingscycli van slijtageonderdelen voor elke set matrijzen. Een goed beheerde fabriek zal de levenscyclus van elke matrijs nauwkeurig bijhouden. Slecht beheerde fabrieken? Het matrijzenmagazijn is roestig en het grootboek is niet beschikbaar of wordt al zes maanden niet bijgewerkt.
Detectiecapaciteit (gewicht 20%)
Checkpoint 7: configuratie van laboratoriumapparatuur
Basisconfiguratie: spectrumanalysator, coördinatenmeetmachine (CMM), hardheidsmeter, trekbank, metallografische microscoop. Extra punten: röntgenfoutdetector (DR of CT), testapparatuur voor luchtdichtheid, machine voor vermoeiingstesten. Als de fabriek niet eens een spectrometer heeft, is materiaalcontrole eigenlijk onmogelijk om over te praten.
Checkpoint 8: Kalibratiestatus van testapparatuur
Elk testapparaat moet een kalibratiecertificaat hebben met een geldigheidsperiode. De kalibratieperiode is meestal een jaar voor CMM's en zes maanden voor spectrometers. Apparatuur die na de vervaldatum niet is gekalibreerd, is niet geloofwaardig wat betreft de inspectiegegevens.
Beheer en milieu (gewicht 20%)
Checkpoint 9: Niveau van 5S-management in de werkplaats
5S is geen gezichtsbesparend project. Of de vloer schoon is, of de materialen op een ordelijke manier zijn gerangschikt, of de gangpaden vrij zijn, of het gereedschap op zijn plaats terugkomt - deze details weerspiegelen direct de houding van het management ten opzichte van kwaliteit. Gieterij natuurlijke omgeving is slecht (hoge temperatuur, stof), kan worden gehandhaafd in dergelijke omstandigheden van nette fabriek, management vermogen zal niet slecht zijn.
Checkpoint 10: Magazijnbeheer
Worden grondstoffen (aluminium blokken) opgeslagen en gelabeld volgens kwaliteit? Worden de afgewerkte producten beschermd verpakt en beheerd volgens FIFO? Is de scheidingszone voor niet-conforme producten duidelijk afgebakend? In fabrieken met een chaotische opslag is het risico op het verzenden van verkeerde materialen en het mengen van materialen extreem hoog.
Checkpoint 11: Operationele status van milieubeschermingsfaciliteiten
Werkt het smeltgasbehandelingssysteem naar behoren? Voldoet de afvalwaterzuiveringsinstallatie aan de normen? Is de opslag van gevaarlijk afval gestandaardiseerd? In 2026 is de handhaving van milieubescherming ongekend en kunnen fabrieken die niet aan de milieunormen voldoen op elk moment worden geschorst, wat een directe bedreiging vormt voor de veiligheid van je toeleveringsketen.
Checkpoint 12: Personeelsstabiliteit en vaardigheidsniveaus
Praat met supervisors en technici op de werkvloer om de stabiliteit van het kernteam te begrijpen. Gieten is een ervaringsintensieve industrie. De kloof tussen een spuitgietingenieur met 10 jaar ervaring en een nieuweling die net begint in de industrie is enorm als het gaat om het debuggen van matrijzen en het optimaliseren van processen. Met een personeelsverloop van meer dan 30% in de fabriek is kwaliteitsstabiliteit moeilijk te garanderen.
Aanbevelingen voor het scoren van fabrieksinspecties:Totale score 60 van 60. 45 punten of meer kunnen worden geclassificeerd als gekwalificeerde leveranciers; 35-44 punten moeten worden gecorrigeerd en vervolgens herzien; 35 punten of minder worden direct geëlimineerd. Elk controlepunt 1-5 punten, gewogen naar gewicht om de totaalscore te berekenen.
Analyse van de Chinese exporthandel en het internationale concurrentievermogen van aluminium gietstukken
China's export van aluminium gietstukken bereikte ongeveer 3,2 miljoen ton in 2025, met een exportwaarde van meer dan 18 miljard dollar. Maar de handelsomgeving in 2026 is complexer dan ooit.
Patronen van belangrijke exportmarkten
In volgorde van exportwaarde zijn de top vijf bestemmingen van China's aluminium gietstukken: de Verenigde Staten (ongeveer 25%), de Europese Unie (ongeveer 22%), Japan (ongeveer 10%), Zuidoost-Azië (ongeveer 12%), Mexico (ongeveer 8%).
Een opvallende verandering in 2026 is dat het aandeel van Mexico snel toeneemt. Onder invloed van de handelswrijving tussen China en de Verenigde Staten hebben steeds meer Chinese gieterijbedrijven ervoor gekozen om assemblage- of afwerkingsfabrieken in Mexico op te zetten, waarbij halffabricaten vanuit China naar Mexico worden geëxporteerd om daar de laatste bewerking te ondergaan, waarna ze de Amerikaanse markt opgaan met preferentiële tarieven in het kader van de USMCA. Koplopers als Wencan en Guangdong Hongtu hebben hun productie al in Mexico opgestart.
Prijsconcurrentievermogen: het voordeel wordt kleiner, maar is nog steeds duidelijk
De FOB-prijs van Chinese aluminium gietstukken is gewoonlijk 30%-45% lager dan vergelijkbare producten in Europa en de Verenigde Staten, en 10%-20% lager dan die in Zuidoost-Azië (Vietnam, Thailand).Dit prijsverschil komt voornamelijk voort uit drie aspecten:
- Dichtheid toeleveringsketen-Extreme kostencompressie in de hele keten van ingot tot eindproduct
- schaaleffect-Chinese gieterijen hebben een gemiddelde bezettingsgraad van ongeveer 75%, met voldoende verwatering van de vaste kosten.
- arbeidskosten--Hoewel de maandsalarissen voor gieterijarbeiders stijgen ($6.000- $10.000), liggen ze nog steeds ver onder die in Europa en de Verenigde Staten.
Maar dit voordeel wordt kleiner.2026 De arbeidskosten stegen met ongeveer 8% j-o-j, de elektriciteitsprijzen stegen met 15%-20% in sommige provincies en met de extra kosten van de koolstofheffingen zijn de gecombineerde kosten van China voor de uitvoer van aluminium gietstukken met ongeveer 12% gestegen ten opzichte van twee jaar geleden.
CBAM Koolstofgrensaanpassingsmechanisme: de grootste handelsvariabele in 2026
Sinds 1 januari 2026 is de CBAM van de EU officieel in de fase van de inhoudelijke verzameling getreden. Aluminium gietstukken behoren tot het toepassingsgebied van CBAM, Chinese aluminium gietstukken ondernemingen die naar de EU exporteren moeten:
- Koolstofemissiegegevens verstrekken voor de volledige levenscyclus van het product (inclusief koolstofemissies van upstream aluminiumelektrolyse)
- Aankoop van CBAM-certificaten tegen de koolstofmarktprijs van de EU (ca. 85-95 EUR/tCO₂ begin 2026)
- Als aluminiumelektrolyse op basis van steenkool wordt gebruikt (ongeveer 60% van de Chinese aluminiumelektrolyse wordt op steenkool aangedreven), zullen de kosten van koolstof aanzienlijk hoger zijn.
stichting Officiële pagina van de Europese Commissie CBAM De voorlopige schatting is dat elke ton aluminium gietstukken die naar de EU wordt geëxporteerd, de kosten van de koolstoftarieven met 800-1200 RMB zal doen stijgen. Dit is geen geringe druk op de gietbedrijven waarvan de winstmarges niet hoog zijn.
De compensatiestrategieën lopen al uiteen: grote bedrijven beginnen hydro-elektrisch aluminium uit Yunnan en Sichuan te betrekken (met een koolstofuitstoot die slechts 1/4 is van die van aluminium uit steenkool) en investeren in fotovoltaïsche energieopwekking om hun eigen koolstofuitstoot te verminderen; KMO's vertrouwen meer op het verhogen van het aandeel gerecycleerd aluminium dat ze gebruiken (de koolstofuitstoot van gerecycleerd aluminium is slechts 5% van die van primair aluminium) om hun koolstofvoetafdruk te verminderen.
Internationale certificeringsvereisten
Exporteren naar verschillende markten vereist verschillende certificeringen:
| doelmarkt | Vereiste certificaten | Extra krediet certificering |
|---|---|---|
| Europese auto | IATF 16949 + VDA 6.3 | ISO 14001 + CBAM Koolstofvoetafdrukrapport |
| Noord-Amerikaanse auto | IATF 16949 + CQI-9 | AIAG-VDA FMEA |
| Japanse auto | IATF 16949 | JIS standaard testrapport |
| Algemene industrieën (wereldwijd) | ISO 9001 | ISO 14001 + RoHS/REACH |
| ruimtevaart | AS9100D + Nadcap | Certificering speciaal proces |
Uitdagingen en ontwikkelingstrends van de aluminiumgietindustrie in China
De aluminium gietstukkenindustrie heeft altijd veel mogelijkheden, maar de uitdagingen voor 2026 zijn ook complexer dan ooit. Als we de uitdagingen en trends samen bekijken, krijgen we een duidelijker beeld van waar de industrie naartoe gaat.
Volatiliteit van grondstofprijzen: de grootste winstkiller voor gieterijbedrijven
Aluminium ingot prijzen in 2025 ervaren dramatische schommelingen - van het begin van het jaar 19.500 yuan / ton helemaal tot 22.800 yuan / ton in het midden van het jaar, en weer terug naar 20.500 yuan / ton in het vierde kwartaal. Voor aluminium gieten ondernemingen, grondstoffen zijn goed voor 55%-65% van de kosten, aluminium prijzen fluctueren om de 1.000 yuan / ton, de winstmarge verandert 2-3 procentpunten.
In 2026 zullen meer gieterijen "aluminium price linkage" clausules afsluiten met hun klanten, waarbij het risico van schommelingen in de grondstofprijzen gedeeld wordt met de klant. Als je een koper bent, houd hier dan rekening mee als je onderhandelt - een enkele prijssqueeze zou ertoe kunnen leiden dat leveranciers het bijltje erbij neergooien als de aluminiumprijzen stijgen.
Milieubeleid wordt steeds strenger
In 2026 werden de emissienormen voor de gieterij-industrie opnieuw aangescherpt door het Ministerie van Ecologie en Milieu: de emissiegrenswaarden voor deeltjes werden verlaagd van 30mg/m³ naar 20mg/m³, en de emissiegrenswaarden voor VOC's werden verlaagd van 120mg/m³ naar 80mg/m³. Dit betekent dat een groot aantal spuitgietbedrijven die traditionele lossingsmiddelen gebruiken, moeten upgraden naar lossingsmiddelen op waterbasis of droge lossingstechnologie, alleen al deze transformatie-investering bedraagt 50 tot 2 miljoen yuan.
Milieubescherming is geen "kost", het is een "ticket". Bedrijven die niet aan de normen voldoen, worden beperkt of zelfs gesloten, terwijl de concurrentieomgeving voor bedrijven die wel aan de normen voldoen, is verbeterd. Vanuit het oogpunt van de inkoper is de keuze voor leveranciers die zich aan de milieunormen houden bedoeld om de stabiliteit van hun eigen toeleveringsketen te beschermen.
Het aandeel gerecycled aluminium verhogen: van "optioneel" naar "verplicht"
De productie van gerecycled aluminium in China zal naar verwachting in 2026 de 10 miljoen ton overschrijden, wat goed is voor meer dan 30% van de totale aluminiumaanvoer. de drijvende kracht komt uit twee richtingen: beleidsrichtlijnen in het kader van de doelstelling voor koolstofneutraliteit (de koolstofemissies van gerecycled aluminium bedragen slechts 5% van primair aluminium) en de kosten (de prijs van gerecycled aluminium is 15%-20% lager dan die van primair aluminium).
Het gebruik van gerecycled aluminium heeft echter een technische drempel. Gerecycled aluminium met een hoog gehalte aan ijzer, silicium en andere onzuiverheden, als het sorteer- en raffinageproces niet op orde is, zullen de mechanische eigenschappen van gietstukken aanzienlijk afnemen. Of het stabiele gebruik van een hoog percentage gerecycled aluminium (50% of meer), wordt een nieuwe indicator om het technische niveau van gieterijbedrijven te onderscheiden.
Vijf trends voorspeld voor 2026-2030
- Geïntegreerd spuitgietwerk breidt uit van achtervloer tot volledige carrosserieHet productiemodel met volledige dekking van de vier geïntegreerde gegoten onderdelen "boven- en onderkant van de carrosserie + voor- en achterkant van de vloer" zal in 2028 beschikbaar zijn.
- Versnelde toepassing van lagedrukgieten op het gebied van nieuwe energieBehuizingen voor elektrische aandrijvingen, structurele componenten voor laadpalen en behuizingen voor energieopslagsystemen zijn nieuwe groeipunten geworden.
- Aandeel gerecycled aluminium in gebruik tot 50% in 2030Groene aluminium gietstukken worden standaard voor export naar Europa
- Industrieconcentratie blijft stijgenHet marktaandeel van de top 20 bedrijven zal stijgen van het huidige niveau van ongeveer 251 TP3T naar meer dan 351 TP3T.
- Bouwgolf overzeese fabrieken versneltMexico, Hongarije, Thailand worden de top drie bestemmingen voor Chinese gieterijbedrijven om naar het buitenland te gaan
Intelligent produceren en digitale transformatie: een opwaarderingstraject voor aluminiumgieterijen
De gieterij-industrie werd altijd beschouwd als synoniem voor "traditionele productie", maar als je in 2026 een aantal van de belangrijkste gieterijen binnenloopt, zul je zien dat het beeld is veranderd.
AI visuele kwaliteitscontrole: het menselijk oog vervangen door meer dan snelheid
Traditionele inspectie van het uiterlijk van aluminium gietstukken vertrouwt op handmatige visuele inspectie, een bekwame inspecteur kan 800-1000 stukken per dag inspecteren, het lekkagetarief ligt tussen 2%-5%. De inspectiesnelheid van het AI vision kwaliteitsinspectiesysteem is 5-8 keer sneller dan die van handmatige inspectie, en het lekkagetarief kan onder 0,3% worden gehouden.
Wat nog belangrijker is, is dat AI defecte patronen kan detecteren die het menselijk oog niet kan detecteren. Als er bijvoorbeeld microscheurtjes beginnen te ontstaan in een bepaald deel van een matrijs, kan het AI-systeem vroegtijdig waarschuwen via statistische analyse van de locatie van het defect. Dit soort "voorspellende kwaliteitscontrole" kan niet worden uitgevoerd door handmatige inspectie.
De investering in 2026 in een set AI-kwaliteitsinspectiesystemen voor een productielijn voor spuitgieten is ongeveer $800.000-1.500.000, met een terugverdientijd van meestal 12-18 maanden. Voor productielijnen met een jaarlijkse productie van meer dan 500.000 stuks is deze investering kosteneffectief.
Digitale tweelingen: gietvormen afstemmen in een virtuele wereld
Mould debugging is het duurste deel van het gieten productie. De traditionele manier is om herhaaldelijk te proberen de mal, zie het monster, de mal te veranderen, kan een set van complexe schimmel debugging cyclus zo lang als 4-8 weken, de kosten van de proef matrijs afval gemakkelijk kan worden tienduizenden of zelfs honderdduizenden yuan.
De Digital Twin technologie voorspelt vooraf de locatie en de ernst van defecten zoals krimp, porositeit, koude ontmenging enzovoort, door een virtueel model van de matrijs en het gietproces te bouwen en het hele proces van vullen, stollen en afkoelen in de computer te simuleren. De simulatieresultaten vormen de leidraad voor het matrijsaanpassingsplan, waardoor het aantal proefmatrijzen kan worden teruggebracht van de traditionele 5-8 keer naar 2-3 keer.
MAGMAsoft en ProCAST is momenteel de meest mainstream gieten simulatie software, binnenlandse AnyCasting en China gieten CAE is ook een snelle inhaalslag. Ningbo Hij Xin focus op schimmel onderzoek en ontwikkeling van ondernemingen, is het product gieten analyse als een standaard proces van schimmelontwikkeling - eerst in de software "cast" opnieuw, om te bevestigen dat er geen duidelijke risico van gebreken en open vervolgens de mal, aanzienlijke vermindering van de ontwikkelingskosten en cyclus.
MES-systemen en geautomatiseerde productielijnen
De penetratie van MES (Manufacturing Execution System) in de gieterij-industrie neemt snel toe. Een compleet MES-systeem voor gieterijen kan het volgende bereiken:
- Automatische registratie en tracering van procesparameters (injectiesnelheid, druk, matrijstemperatuur, giettemperatuur) voor elke matrijssessie.
- Real-time bewaking van de OEE (Overall Equipment Effectiveness) van apparatuur en automatische classificatie van redenen voor stilstand.
- Correlatieanalyse van kwaliteitsgegevens en procesparameters om snel de hoofdoorzaak van defecten te vinden
- Optimalisatie van productieplanning om wachttijden voor matrijswissels te verkorten
Op het gebied van automatisering zijn opraap- en ontbraamrobots al heel gewoon en de nieuwe trend voor 2026 is de "black light line" - van gieten tot oprapen, koelen, inspecteren, palletiseren, alles geautomatiseerd en de werkplaats kan onbemand draaien. Acuity Brands is hierin het verst gegaan en sommige productielijnen draaien al 24 uur per dag onbemand.
Realistische overwegingen voor rendement op investering
Digitale transformatie is geen gratis lunch. Een volledig geautomatiseerde spuitgieten productielijn investering dan de traditionele productielijn is hoger dan 40%-60%, MES systeem implementatie cyclus is meestal 6-12 maanden, tijdens de periode van tijd, maar ook aan het personeel weerstand en de pijn van de systeemintegratie gezicht.
Voor de jaarlijkse omzet van 50 miljoen tot 200 miljoen yuan van middelgrote gietbedrijven, mijn voorstel is om een stapsgewijze aanpak te nemen: het eerste jaar op de AI-kwaliteit inspectie en MES-systeem (investering van 1,5-3 miljoen yuan), de kwaliteit van de eerste gegevens en productiegegevens door middel van, het tweede jaar volgens de gegevens feedback om te beslissen welke stations zijn de moeite waard automatisering (investering van 2-5 miljoen yuan), het derde jaar en overweeg dan de diepte van de integratie van digitale tweeling en de productielijn niveau. Een kant-en-klare oplossing in één stap klinkt geweldig, maar het risico op indigestie is hoog.
Vaak gestelde vragen (FAQ) voor fabrikanten van aluminium gietstukken in China
Wat is de gemiddelde levertijd voor aluminium gietstukken in China?
Bekijk het in twee fasen.Ontwikkelingsstadium van de schimmel:Hogedrukgietmatrijzen duren meestal 35-60 dagen, lagedrukgietmatrijzen 30-50 dagen en zwaartekrachtgietmatrijzen 25-40 dagen. Hoe hoger de complexiteit en hoe groter de afmetingen, hoe langer de cyclustijd.Massaproductiefase:De eerste levering is meestal 15-25 dagen na acceptatie van de mal en de doorlooptijd voor volgende nabestellingen is meestal 7-15 dagen.
Het is belangrijk om op te merken dat dit doorlooptijden zijn met een "normale planning". Als de piekcapaciteit van de gieterij wordt ingehaald (meestal september-november van elk jaar), kunnen de doorlooptijden worden verlengd 20%-30% Het wordt aanbevolen om ten minste een buffer van twee weken in acht te nemen bij het plaatsen van een bestelling.
Hoe worden de matrijskosten berekend?
De matrijskosten zijn afhankelijk van drie belangrijke variabelen: de grootte van het gietstuk, de complexiteit van de structuur en de levensduur van de matrijs. Geef enkele referentie-intervallen:
| Type gieten | Bereik matrijskosten (RMB) | Schimmellevensduur |
|---|---|---|
| Kleine hogedrukgietstukken (<0,5kg) | 50,000-150,000 | 80.000-150.000 matrijzen |
| Middelgrote hogedrukgietstukken (0,5-5 kg) | 150,000-500,000 | 80.000-120.000 modules |
| Grote hogedrukgietstukken (>5kg) | 500.000-1,5 miljoen | 50.000-100.000 matrijzen |
| Lage druk gietvorm | 80,000-300,000 | 30.000-80.000 matrijzen |
| Zwaartekracht Gietmallen | 50,000-200,000 | 20.000-50.000 matrijzen |
Veel leveranciers zullen de kosten van de matrijs toerekenen aan de stukprijs van het onderdeel in een order met hoge volumes - bijvoorbeeld een matrijs van $300.000, met een contractuele overeenkomst om $3 per stuk toe te voegen aan de stukprijs voor de eerste 100.000 stuks. Deze aanpak verlaagt de initiële investering van de koper, maar let op de contractuele voorwaarden met betrekking tot matrijseigendom.
Wat is de gebruikelijke minimale bestelhoeveelheid (MOQ)?
Er is geen standaardisatie, afhankelijk van het procestype en de positionering van de leverancier. De MOQ voor hogedrukgietwerk ligt meestal tussen de 3000-5000 stuks (vanwege de hoge kosten van schroot en de tijd voor het opstarten); de MOQ voor lagedrukgietwerk en zwaartekrachtgieten kan zo laag zijn als 500-1000 stuks; en zandgieten accepteert zelfs een enkel stuk voor proefproductie.
Als je vraag klein is (tientallen tot honderden stuks), geef dan prioriteit aan zwaartekrachtgiet- of zandgietfabrieken, en maak het de spuitgietfabrieken niet te moeilijk - zelfs als ze bereid zijn om het aan te nemen, zullen de kosten per stuk voor een kleine partij spuitgietwerk belachelijk hoog zijn.
Hoe worden intellectuele eigendomsrechten beschermd?
Bescherming van intellectueel eigendom is een belangrijk punt van zorg voor veel buitenlandse kopers. Een paar praktische suggesties:
- Ondertekening van een NDA (Non-Disclosure Agreement) in het offerteaanvraagstadium, waarin de reikwijdte van vertrouwelijkheid, aansprakelijkheid bij contractbreuk en geschillenbeslechting worden gespecificeerd.
- In het matrijscontract is duidelijk overeengekomen dat het eigendom van de matrijs bij de koper ligt en dat de leverancier de matrijs van de koper niet mag gebruiken om voor een derde te produceren.
- Belangrijke ontwerptekeningen worden opgesplitst en verzonden - de matrijzenfabriek krijgt alleen de matrijstekeningen, de gieterij alleen de producttekeningen en inspectienormen, zodat het volledige technische pakket niet in handen van één leverancier valt.
- Kies leveranciers met exportervaring - bedrijven die al lange tijd exporteren zijn zich meestal beter bewust van de bescherming en handhaving van intellectuele-eigendomsrechten.
- Het bedrag van de schadevergoeding overeenkomen in het contract, meestal 200%-300% van het totale contractbedrag.
Is het haalbaar om de productie in kleine hoeveelheden te testen?
Volledig haalbaar, maar kies het juiste proces en de juiste leverancier. Als u zich in de productvalidatiefase bevindt en 50-200 monsters nodig hebt, is het aanbevolen pad:
- Snel prototypen:Met 3D afdrukken zand mal + aluminium gieten, 5-10 dagen uit het monster, de kosten van een enkel stuk van 200-500 yuan, geschikt voor functionele verificatie
- Proef met zacht gieten:Met aluminium of goedkope stalen mallen (kosten ongeveer 30%-50% van officiële mallen), kunnen 500-2000 stuks worden geproduceerd, geschikt voor het testen van de markt in kleine batches
- Formele vormen in kleine hoeveelheden:Als u de massaproductie bevestigt, opent u direct de officiële mal, de eerste batch van 500-1000 stuks om klantverificatie te doen.
Ningbo Hexin zoals matrijsontwerp en een verscheidenheid aan gietproces mogelijkheden op hetzelfde moment, in de kleine batch proefproductie heeft duidelijke voordelen - van de mal structuur analyse van de proefproductie van onderdelen, kan een team binnen het hele proces worden afgerond binnen de closed-loop, waardoor de tijd kosten van coördinatie tussen meerdere partijen.
Hoe kan ik een claim indienen voor kwaliteitsproblemen?
De volgende clausules moeten in het contract worden gespecificeerd:
- Kwaliteitsnormen:Duidelijke verwijzingen naar inspectienormen (tekeningtoleranties, oppervlaktekwaliteitsklassen, vereisten voor mechanische eigenschappen, röntgeninspectieklassen, enz.)
- Onrendabele rente:Normaal gesproken is het overeengekomen percentage defecte partijen niet hoger dan 0,5%-2% (afhankelijk van de kriticiteit van de onderdelen), bij overschrijding waarvan de leverancier de goederen gratis zal vervangen.
- Reikwijdte van de claim:Inclusief retourverzendkosten, herverwerkingskosten en lijnstilstandverliezen als gevolg van kwaliteitsproblemen.
- Verjaring van claims:Gewoonlijk binnen 90 dagen na ontvangst
- Geschillenbeslechting:Het wordt aanbevolen om een testrapport van een externe testorganisatie (bijv. SGS, TÜV) goed te keuren als basis voor de uiteindelijke beslissing.
Een realistische suggestie: In plaats van je te richten op het spelen met de voorwaarden van de claim, kun je beter vooraf een goede evaluatie van leveranciers en procesbewaking uitvoeren. De kosten van voorkomen zijn altijd lager dan de kosten van falen.
Samenvatting: Kernaanbevelingen voor het kiezen van een Chinese fabrikant van aluminium gietstukken in 2026
Na al dit schrijven zijn de kernpunten uiteindelijk gedistilleerd tot gedifferentieerde plantenselectiestrategieën voor verschillende sourcingscenario's.
OEM-inkoop in grote volumes (jaarlijkse vraag >100.000 stuks)
Prioriteit wordt gegeven aan beursgenoteerde leiders of grote bedrijven met een jaaromzet van $500 miljoen of meer. Focus op: capaciteitsredundantie (ten minste 30% reservecapaciteit), veerkracht van de toeleveringsketen (beschikbaarheid van dual-source aluminium ingot levering), volledigheid van internationale certificering en overzeese leveringservaring. Op dit volumeniveau is de stabiliteit van de toeleveringsketen belangrijker dan de stukprijs.
Klein tot middelgroot volume maatwerk (jaarlijkse behoefte 1000-50000 stuks)
Dit is het beste aanbod voor middelgrote gespecialiseerde en nieuwe bedrijven. Selectie richt zich op: matrijs zelf-ontwikkelingsvermogen (of het kan worden afgerond in een stop van de mal stroom analyse tot proefmatrijs), proces flexibiliteit (of het kan een verscheidenheid van gieten processen onder de knie op hetzelfde moment), en communicatie en respons snelheid. Ningbo Hexin zoals "mal + casting" integratie van ondernemingen, in dit bereik van kosteneffectieve en flexibele is meestal beter dan grote ondernemingen.
Onderdelen met hoge precisie (luchtvaart, medische apparatuur)
Het leveranciersbestand is extreem klein en de certificeringsdrempel is extreem hoog. Er wordt prioriteit gegeven aan het vinden van gespecialiseerde gieterijen in de regio's Suzhou en Ningbo die AS9100D of ISO 13485 gecertificeerd zijn. Laat je bij dit soort projecten niet te veel leiden door de prijs - er zijn niet veel leveranciers die dat überhaupt kunnen en kwaliteit en naleving zijn de enige selectiecriteria.
Vijf actiestappen die onmiddellijk kunnen worden uitgevoerd
- De vereisten voor uw onderdeelproces definiëren-- Volgens de wanddikte, batchgrootte, prestatie-eisen, om het geschikte gietproces te bepalen (raadpleeg de procesvergelijkingstabel in dit artikel).
- Gerichte industriële clusters--Auto-onderdelen kijken naar Ningbo en Suzhou, 3C en communicatie-onderdelen kijken naar Foshan, grote onderdelen kijken naar Shandong.
- Eerste screening van 3-5 kandidaat-leveranciers--Via industrietentoonstellingen (bijv. China International Foundry Fair), Made-in-China.com B2B-platforms of aanbevelingen van brancheverenigingen om op de wachtlijst te komen
- Stuur een RFQ en vraag naar vergelijkbare cases-Vergelijk niet alleen prijzen, maar kijk ook naar de mate waarin de leverancier uw onderdeel begrijpt en naar de redelijkheid van de technische oplossing.
- On-site fabrieksinspecties regelen--Ga naar de site met de 12-punten checklist van dit artikel, en zien is geloven!
De Chinese aluminiumgietindustrie bevindt zich in een kritieke overgangsperiode van "groot volume en lage prijs" naar "hoge kwaliteit en sterke technologie". Het leverancierslandschap van 2026 is veel duidelijker dan vijf jaar geleden - milieu- en technische drempels hebben al geholpen om een groot aantal niet-gekwalificeerde fabrieken te elimineren. Wat je moet doen is professionele evaluatiemethoden gebruiken om uit de overgebleven leveranciers van hoge kwaliteit de fabriek te vinden die het beste bij je behoeften past.





















